Co je to menstruační kalíšek?

Co je to menstruační kalíšek? Jak nejlépe a nejjednodušeji odpovědět na tuto otázku a to tak, aby odpověď byla úplná a vše říkající? Odpověď by v jedné větě zněla asi takto:

Menstruační kalíšek v jedné větě

Menstruační kalíšek je nejmodernější hygienická pomůcka pro ženy v době menstruace, která má o mnoho lepší vlastnosti než menstruační vložky a tampóny.

Ano, nyní tedy víme co to je, ale ten kdo se o to zajímavá více a nestydí se z těch, či oněch důvodů zeptat, tak by chtěl vědět více, například jak to vypadá, funguje a proč je to lepší, tedy přesněji „o mnoho lepší,“ než zavedené a docela spolehlivé menstruační vložky a tampóny? Odpověď by tedy byla košatější a následná.

Menstruační kalíšek podrobnějiproč menstruační kalíšek

Menstruační kalíšek je jemný, malý kalíšek ze silikonu, který se jednoduše složí, přehne se na půl a vloží do pochvy. Zde se kalíšek rozevře a zaplní 100% pochvy, kde zachycuje plně menstruační krev. Po naplnění se vyjme a menstruační krev se jednoduše vylije. Pro opětovné zavedení tentýž kalíšek jen opláchnete a opět zavedete. Takto jeden jediný kalíšek používáte celý cyklus, a třeba i celých 5 až 15 let. Samozřejmě po menstruačním cyklu kalíšek sterilujete vyvařením a uchovává se ve speciálním sáčku pro další použití příští měsíc.

Radši zůstanu u vložek a tampónu…

Ano, ženy často na tuto novinku reagují „no já radši zůstanu u menstruačních vložek a tamponů…“ Ano, menstruační vložky a tampóny jsou již zavedené, ženy jsou na ně zvyklé a v této oblasti nechtějí moc experimentovat. Ale víte, že na menstruační kalíšek již přešly milióny žen a dívek na celém světě a nejčastější reakce, aniž bychom se snažili o reklamní trik, byla tato a jim podobná:

„Škoda, že jsem menstruační kalíšek nezkusila dříve! Ta svoboda, pohoda, bezstarostnost a tolik peněz kolik ušetřím! Lituji těch let, kdy jsem používala vložky a tampony a tolik jsem se s nimi trápila."