Menstruační kalíšek – Jak ho zavést?

Všude píšou, že vám stačí pouze jeden menstruační kalíšek, který stačí vyjmout, opláchnout a znovu zavést. Ale právě toto mnoho žen odrazuje! Kde ho na našich záchodcích opláchnout? Tedy přímo v kabince, kde není umyvadlo? Jinde radí brát si s sebou vodu, ale koho by bavilo brát si s sebou na toaletu litr vody? Nepohodlné. Nebo otřít kalíšek toaletním papírem. 

NÁŠ TIP JE: Kupte si 2 menstruační kalíšky. Při výměně první kalíšek vyjmete a druhý zavedete. První pak můžete opláchnout v klidu kdekoli až bude vhodnější příležitost.

Jak menstruační kalíšek zavést:  

Zkušební sada a menstruační kalíšek značky LadyCup         

  1. Menstruační kalíšek před menstruací desinfikujte ve vařící vodě nebo páře, kde ho stačí ponechat 5 minut nebo sterilizujte pomocí sterilizačního roztoku vytvořeného ze sterilizačních tablet.
  2. Při manipulaci s menstruačním kalíškem dbejte prosím na důkladnou čistotu rukou!
  3. Menstruační kalíšek opláchněte studenou vodu, aby byl vlhký. Lépe se zavádí. Mladým dívkám a ženám s velikostí S doporučujeme použití lubrikačního gelu.
  4. Sedněte si na WC, nebo do podřepu.
  5. Kalíšek přeložte dvakrát podélně. Složený kalíšek je malý, kompaktní a pevný.
  6. Plynulým pohybem vložte složený kalíšek na kraj vagíny, posuňte jej trochu hlouběji a uvolněně. Kalíšek se okamžitě rozbalí. Pro ženy, které se štítí je možné použít antistatické návleky na prsty.
  7. Stopka, držátko, úchyt na menstruačním kalíšku by neměl čouhat ven, posuňte kalíšek tak, aby ven nekoukal. Stopka musí být celá uvnitř. Případně můžete stopku zkrátit.
  8. Pro lepší rozvinutí je dobré za kalíšek mírně zatáhnout a pootočit, aby se zcela rozvinul a zcela splynul s vaším tělem.
  9. Když zatáhnete za stopku a menstruační kalíšek klade mírný odpor, je vše, tak jak má a nyní máte 100% ochranu.

Zvládnete to hned na poprvé, uvidíte a celé to nezabere více jak 25 vteřin.

jak zavést menstruační kalíšek

jak složit menstruační kalíšek

Jak menstruační kalíšek složit?

Před zavedením nejdříve přeložte menstruační kalíšek dvakrát podélně. Takto přeložený menstruační kalíšek zasuňte do pochvy. Při prvním zavedení je velmi důležité Vaše celkové uvolnění. Vyzkoušejte si proto zavedení a vyjmutí menstruačníko kalíšku, nejdříve mimo období menstruace. Po určitém čase bude pro Vás tato činnost běžná a nebude Vám činit žádné větší problémy. Zavedení a vyjmutí menstruačního kalíšku není složitější než zavedení a vyjmutí běžného tamponu.

 

 zavedení SoftCup menstruační kalíšek
 
1. Takto vypadá menstruační kalíšek Softcup před zavedením. Umyjte si ruce a uvolněte se. Při zavádění menstruačního kalíšeku Softcup Vám doporučujeme sedět na WC s koleny od sebe. Uchopte menstruační kalíšek Softcup tak, jak vidíte na obrázku č.1, tedy dnem dolů a zmáčkněte protilehlé okraje k sobě.

2. Zmáčknutý menstruační kalíšek Softcup zasuňte zvolna do pochvy. Při sezení je pochva v horizontální poloze a mírně klesá směrem dozadu. Pomocí prstu zasuňte menstruační kalíšek Softcup směrem dolů a to co nejdále. Menstruační kalíšek Softcup se nemůže ve Vašem těle ztratit, sám vklouzne do správné polohy pod děložním čípkem za stydkou kostí.

Menstruační kalíšek Softcup se ve Vašem těle rozvine a tvarově se přizpůsobí anatomickým podmínkám Vašeho těla. Nemusíte se obávat ani zranění. Na menstruačním kalíšeku Softcupu nenaleznete žádné ostré hrany.

Je-li menstruační kalíšek Softcup zaveden správně, neměla byste jej cítit.

 

Menstruační kalíšek značky FemmyCycle

FemmyCycle zavádění