Menstruační kalíšek – vyjmutí kalíšku

Zkušební sada a menstruační kalíšek značky LadyCup

menstruační kalíšek vyjmutí

 

Vyjmutí menstruačního kalíšku je snadné, stejně tak jako jeho zavedení. Vyjmutí a opětovné zavedení můžete rozdělit na vyjmutí a opláchnutí jednoho menstruačního kalíšku, či vyjmutí jednoho a zavedení druhého kalíšku, můžete si vybrat.

 

 

 

 

 Vyjmutí menstruačního kalíšku v bodech:

  1. Vyjmutí menstruačního kalíšku probíhá stejně jako zavedení a to vsedě na WC, nebo v podřepu
  2. Vsuňte dva prsty, nejlépe ukazováček a palec ke spodku kalíšku a ukazováčkem kalíšek zmáčknete v jeho spodní části. Tím zrušíte vytvořený podtlak, čili pevné přitisknutí horního okraje ke stěnám pochvy, abyste kalíšek netahala silou.
  3. Po zrušení podtlaku menstruační kalíšek vytáhnete za stopku pomalým tahem napůl ven.
  4. Kalíšek pak pevně chytíte za jeho spodek, abyste jej držela stále nahoru. Krev díky podtlaku stále zůstává uvnitř.
  5. Kalíšek pak vyjměte celý a menstruační krev vyprázdníte do WC.
  6. Menstruační kalíšek opláchněte proudem studené vody a můžete ho opět zavést, či zavedete druhý, náhradní kalíšek a první vypláchnete v klidu poté.

Kdy měnit kalíšky?

Silné dny menstruace – po 3 až 6 hodinách
Slabší dny menstruace – po 8 až 12 hodinách
Obecně menstruační kalíšek vydrží 3x déle než tampón.
Je ideální menstruační pomůckou pro všechny druhy sportu, cestování nebo běžné denní používání. Menstruační kalíšek můžete bezpečně používat i přes noc.
 
 
menstruační kalíšek SoftCup
 
1. Menstruační kalíšek Softcup můžete mít zaveden až 12 hodin. Během krátkého času zjistíte, kdy je v závislosti na síle krvácení nutné menstruační kalíšek Softcup vyměnit, nebo vyprázdnit v případě (Opakovaně použitelný SoftCup).

Pokud byl menstruační kalíšek Softcup zaveden správně a začíná prosakovat, je čas na jeho výměnu.

Pokud zaznamenáte slabé prosakování během močení nebo vyprazdňování, neznamená to, že musíte menstruační kalíšek Softcup nutně vyměnit. Takové prosakování souvisí s pohyby svalstva během vyprazdňování a po jeho skončení se menstruační kalíšek Softcup vrátí spontánně na své místo.

Menstruační kalíšek Softcup MUSÍ být vyměněný nejpozději po 12 hodinách!!!

2. Pro vyjmutí menstruačního kalíšku Softcupu se posaďte stejně jako při jeho zavádění. Uvolněte se. Zasuňte prst do pochvy a nahmátněte horní okraj menstruačního kalíšku Softcup. Prst za něj zespodu zahákněte a kalíšek pomalu vytáhněte. Mějte na paměti, že menstruační kalíšek Softcup je naplněn krví a snažte se jej udržet v horizontální poloze.

Obsah kalíšku jednoduše vylejte do WC mísy. Jednorázový Softcup zabalte do obalu od nového Softcupu a vyhoďte do odpadkového koše. Opakovaně použitelný Softcup vypláchněte, nebo vytřete a znovu zaveďte.

Nikdy Softcup ani jeho obal nesplachujte do WC!

Menstruační kalíšek značky FemmyCycle

vyjmutí kalíšku FemmyCycle